Desmit veidi kā zaudēt 5 kg liekā svara

Disclosure: this is a sponsored post that contains sponsored links

Dažādas diētas, badošanās, organisma attīrīšanas kūres – tās ir tēmas, kuras interesē cilvēkus visā pasaulē. Arī par to, kurš no svara mazināšanas veidiem ir tas efektīvākais, notiek strīdi un diskusijas. Mēs nevēlamies apgalvot, bet tikai informēt. Esam apkopojuši pasaulē populāru dietologu un uztura speciālistu viedokļus un publicējam 10 ieteikumus, kurus ņemot vērā, svars zudīšot kā sniegs pavasara saulītē!
1. Neizlaidiet ēšanas reizes. Dažiem šķiet, ka vienas ēdienreizes izlaišana ir saprātīgs veids kā atbrīvoties no pāris liekiem kilogramiem. Piemērs : ja pārtrauksiet brokastot ( parastas brokastis – 500 kilokalorijas ), tad septiņās dienās jūs samazināsiet 3500 kilokalorijas, kas ir vienāds 500 gramiem.

Nelaime ir tā, ka to ko jūs zaudējāt neapēdot brokastis, jūs ,,atvinnēsiet,, pusdienojot. Nesenie dietologa Džeimsa Hilla, kurš strādā Kolorādo Universitātē, pētījumi parāda, ka tie, kuri regulāri ēd brokastis, uzturā lieto produktus ar samazinātu tauku saturu un vairāk lieto produktus, kuri piesātināti ar ogļūdeņražiem. Džeims Hills uzskata, ka brokastis samazina vēlmi ēdienu starplaikos lietot treknus produktus ar paaugstinātu kaloriju līmeni.

Dakteris Veins Kallauejs, aptaukošanās ārstēšanas speciālists no Džordža Vašingtona Universitātes Vašingtonā saka – ja tiek izlaista kāda ēdienreize, tad palēninās vielmaiņa, kura parasti paātrinās, lai palīdzētu organismam pārstrādāt barību. Ja jūsu organisms miera stāvoklī sadedzina 1600 kkal dienā, tad, atsakoties no brokastīm, jūs sadedzināt dienas laikā par 80 kkal mazāk. Taču, ja jūs ēdat brokastis, tad vielmaiņa paātrinās un sadedzina šīs 80 kkal. Apmēram pēc 15 mēnešiem jūs papildus būsiet sadedzinājuši 35 000 kkal, tas nozīmē zaudēt 5 kg.

2. Divas reizes nedēļā kļūstiet par veģetārieti. Kad ārsts Dins Ornišs no Sosaloto profilaktiskās medicīnas pētniecības institūta atklāja, ka diēta un dzīvesveida maiņa var palīdzēt atbrīvoties no aterosklerozes, tauku veidojumiem uz asinsvadu sieniņām, tas izraisīja sensāciju. Taču Ornišs pamanīja, ka veģetārā diēta ar samazinātu tauku saturu, kuru viņš nozīmēja saviem pacientiem artēriju attīrīšanai, palīdz samazināt vidukļa apmēru. Ārsta novērojumu pirmajā gadā, viņa pacienti vidēji zaudēja 10 kg no sava iepriekšējā svara. Rezultāts bija negaidīts, jo vairums pacientu ēda vairāk. Dina Orniša kolēģis ārsts Lī Lipsentāls to skaidro šādi : ,, Saldajā batoniņā un svaigu brokoļu porcijā kaloriju daudzums ir apmēram vienāds. Tomēr, apēdot batoniņu jums diez vai būs sāta sajūta. Toties, apēdot brokoļus, jums būs sajūta, ka esat paēdis.,,

Par laimi, lai novājētu nav nepieciešamības pastāvīgi ievērot veģetāro diētu.
Sākumam – divas reizes nedēļā gaļas un makaronu vietā ēdiet dārzeņus :
baklažānus, sēnes vai piparus. Vai arī pamēģiniet pupiņas ar rīsiem, tā vietā,
lai ēstu pupiņas ar cīsiņiem. Dārzeņu ēdieni divas reizes nedēļā palīdzēs jums
ieekonomēt 550 kkal nedēļā, vai arī vairāk, t.i., apmēram 5 kg 16 mēnešu
laikā.
3. Sekojiet likumam ,, viens pret vienu ,,. Daži cilvēki pārmērīgos daudzumos
apēd produktus ar pazeminātu tauku saturu. ,,Diemžēl šādi produkti satur daudz kkal.,, – saka Pensilvānijas štata universitātes dietoloģe Barbara Rolls.
Cilvēki uztver etiķeti ar informāciju par pazeminātu tauku saturu kā norādījumu ēst. Risinājums ir sekojot likumam ,,viens pret vienu,,. Tas nozīmē, aizvietojot šokolādes kūku ar zemas kalorijas saldumu, apēdiet tieši tikpat daudz, un ne vairāk. Ja katru dienu jūs četru liesu keksu vietā apēdīsiet divus, jūs varēsiet zaudēt 5 kg svara 10 vai 12 mēnešu laikā.

4. Neatņemiet sev pārāk daudz kaloriju. Lai samazinātu svaru, jums ir mazāk
jāēd, bet nepārcentieties, samazinot kaloriju daudzumu. Pretējā gadījumā
organisms sajutīs, ka tuvojas izsalkums, samazinās vielmaiņas ātrumu un
sāks ekonomēt enerģiju, funkcionējot patērēs mazāk kaloriju. Tas sarežģīs jūsu novājēšanu.

Ko uzskatīt par nelielu kaloriju daudzumu? Lai nepalēninātos vielmaiņa, jums
kā minimums ir jāuzņem tik kalorijas cik jūsu organismam ir nepieciešams funkcionēšanai miera stāvoklī.

Sekot nepieciešamajam kaloriju līmenim jūs varat, rakstot ēšanas dienasgrāmatu. Uzskaitiet cik jūs apēdat. Tad ar katru dienu samaziniet kaloriju daudzumu par 50 – 100 kkal. Beigās jūs nonāksiet līdz tam līmenim, kurš veicinās lēnu un stabilu svara zaudēšanu, un jūs varēsiet ,,nomest,, 5 kg 12 – 24 mēnešu laikā.

5. Izvairieties no uzkodām starp ēdienreizēm. Pirmdiena. Jūs jau esat
pabrokastojuši. Nu, kāds ļaunums varētu būt no diviem darbā apēstiem pončikiem? Otrdien jūs pirms vakariņām apēdāt pāris cepumus. Un tā visu nedēļu. Jūs, iespējams, pat neiedomājaties, ka liekas 100 kkal dienā var pārvērsties par 5 liekiem kilogramiem gada laikā.

Ja jūs esat spējīgi atteikties no uzkodām starp ēdienreizēm, tad kāpēc nenomainīt produktus ar augstu kaloriju līmeni pret produktiem ar zemāku kaloriju līmeni? Alternatīva varētu būt jaunie burkāni ( katrā ir 4 kkal ), selerija ( saišķītī 6 kkal ). Ja jūs dienā apēdīsiet par 75 kkal mazāk, tad jūs atbrīvosieties no 5 kg 16 mēnešu laikā.

6. Vakarā padejojiet. Daudzi diskotēku uztver kā augstāko aprindu pasākumu.
Taču dejošana ir nodarbe, kura palīdz sadedzināt kalorijas. Tāpēc tā vietā lai dotos vakariņās vai uz kino, kāpēc labāk neaiziet uz deju vakaru? Ja brīvdienās dejosiet divas stundas ( sadedzināsiet 200 kkal stundā ), un jūs ,,nometīsiet,, 5 kg 21 mēneša laikā. Ja dejosiet lambadu vai tvistu, tad 5 kg zaudēsiet 11 mēnešu laikā.

7. Padomājiet par garšvielām. Pie gaļas majonēzes vietā lietojiet sinepes, salātos
krējuma vietā pievienojiet eļļu. Šādas nelielas izmaiņas var ievērojami palīdzēt svara samazināšanā. Pāris gadus atpakaļ, kad viena kara flotes kuģa pavāri piedāvāja ēdienkarti ar pazeminātu tauku saturu, jūrnieki, kuriem bija liekā svara problēmas zaudēja 5 kg sešu mēnešu laikā.

Majonēzes nomaiņa pret sinepēm samazinās 85 kkal. Tas nozīmē, ka varat atbrīvoties no 5 kg 14 mēnešu laikā.

8. Ēdiet lēnām. Kuņģim ir nepieciešamas 20 minūtes, lai līdz smadzenēm
nosūtītu signālu par organisma sāta sajūtu. 10 minūšu laikā piepildot kuņģi, jūs organismam nedodat laiku saprast, ka izsalkuma vairs nav.
Ēdot lēnām jūs apēdīsiet divus gabaliņus vistas četru gabaliņu vietā, vai mazo hamburgera un kartupeļu porciju lielās porcijas vietā. Jūs bez pūlēm varēsiet samazināt no 300 – 500 kkal dienā un samazināt svaru par 200 – 450 gramiem nedēļā, t.i., 5 kg trīs līdz piecu mēnešu laikā.

9. Sekojiet savu ēdienu porciju apjomam. Dietologi ir konstatējuši, ka bieži
novājēšanas process ir neefektīvs pārmērīgi lielo porciju dēļ.

Periodiski lasiet etiķetes, lietojiet mērglāzi un virtuves svarus, lai sekotu līdz apēstajam produktu daudzumam. Vediet uzskaiti cik daudz jūs dienā apēdat. Izanalizējot ierakstus jūs viegli spēsiet novērtēt porciju lielumu.

Pieņemsim, ka šobrīd jūs nenovērtējat uzņemtās kalorijas par 10%. Ja jūs esat sieviete un domājat, ka uzņemat ap 1500 kkal dienā, tad uzskatīsim, ka tās ir 1650 kkal dienā. Nosverot porcijas tā lai iekļautos 1500 kkal, jūs samazināsiet 150 kkal dienā – 5 kg astoņu mēnešu laikā. Vīrietis, kurš uzskata, ka uzņem 2000 kkal dienā, visticamāk uzņem 2200 kkal. Regulējot porcijas apjomu un pieturoties pie 2000 kkal dienā, jūs izslēdzat 200 kkal dienā un zaudēsiet 5 kg sešu mēnešu laikā.

10. Izvairieties no ēšanas naktī. Galvenais novājēšanas šķērslis ir ēšana pēc
vakariņām. Plānojiet vakaru tā, lai būtu pēc iespējas tālāk no kārdinājumiem. Izejiet nelielā vakara pastaigā. Ja nekādi nespējat atbrīvoties no domām par ēšanu, tad apēdiet kādu svaigu augli, kurš satur maz kaloriju. Izslēdzot no savas ēdienkartes saldo batoniņu vai paciņu kraukšķīgu kartupeļu, jūs varēsiet sevi pasargāt no 600 liekām kkal nedēļā. Sešu nedēļu laikā zaudēsiet puskilogramu no sava svara, pēc 15 mēnešiem – 5 kg.