9 rasvapõletuse saladust

Disclosure: this is a sponsored post that contains sponsored links

Vastupidiselt arvamusele pole kaalukaotamine mingi müstiline protsess. Põhireegel on lihtne: põleta kaloreid rohkem, kui Sa sööd! Raskem on vältida endise kehakaalu tagasitulemist.

Kurb tõsiasi on, et 95%-l dieedipidajatest tulevad kaotatud kg suhteliselt ruttu tagasi ja reeglina isegi rohkem, kui oli.

 

  • Parimaks kaalukaotamiseks kombineeri korralik toitumine kestvustreeningute ja lihastreeningutega.
  • Mitte mingil juhul ära kaota kaalu üle 0,5-1 kg nädalas. See on kaalukaotamise juures kõige tähtsam reegel. Me teame, et seda tundub väga vähe. Kui Su kehakaal langeb kiirema tempoga, suurenda veidike söödava toidukoguse hulka. Miks? Su keha suudab nädala jooksul lahti saada ainult teatud hulgast rasvast. Kui Sinu allavõtmise tempo on kiirem, on tõenäoline, et Sa kaotad dieedi käigus ka oma raskesti saavutatud lihased. Mäletad – mida vähem lihaseid, seda vähem energiat keha tarbib, ja Sa hakkad võtma kaalus juurde. Võti on keskenduda pikemale eesmärgile, mitte kiiretele muutustele. Arvuta, palju Sul on vaja kaalu langetada, ja arvesta selleks vajalik aeg. Näiteks 10 kehakaalu kg langetamiseks vajad sa ainult 2,5-5 kuud, mis on tegelikult väga väike aeg kogu sinu elust.
  • Igapäevased kehakaalumuutused ei tähenda midagi. Muutused võtavad aega ja üks või kaks päeva on järelduste tegemiseks kindlasti liiga lühike aeg. Suured kaalukõikumised on seotud pigem sinu igapäevaselt erineva elurütmiga ja ei oma kokkuvõttes erilist tähtsust. Mõistlik on oma kaalul hoida silma peal nädalate või kuude lõikes.
  • Hangi keha kompositsiooni kaal. Nagu me rääkisime eelmise punkti all, pole muutused kehas jälgitavad üksnes kaalumise abil.  Kaal, mis annab Sulle ülevaate keha rasva- ja lihashulgast, on hea vahend jälgida oma tegelikke edusamme. Sellisel viisil suudad sa olla, vaatamata numbrile kaalul, motiveeritud.
  • Mõõda ennast ja tee pilte. Järjekordne hea viis jälgida oma edusamme! Meile on tulnud tagasisidet inimestelt, kelle kaalunumbrid pole eriti muutunud, kuid neil on raskusi oma pükste ülevalhoidmisega – vähemalt ilma traksideta. Teine asi on enda pildistamine. Ennast iga päev peeglist vaadates on muutusi raske märgata, kuid kui võrrelda mitme kuu jooksul tehtud pilte, on selgelt näha, mis suunas Sinu keha muutub. Loomulikult pole mõtet ennast mõõta ega pildistada iga päev, korrast kuus piisab.
  • Lokaalset rasvapõletust pole olemas. Just nii, Sa lugesid õigesti. Hoolimata sellest, et treenid kõhulihaseid hommikust õhtuni, ei ole need isegi kõige subjektiivsemast vaatevinklist rasva alt nähtavale tulnud. Sinu kehaosad on üks suur süsteem: rasv kaob viimasena kohtadest, kus on seda kõige rohkem, hoolimata igapäevasest meeletust treenimisest. Kaalu lisandumisega toimib see süsteem kahjuks just vastupidi.
  • Sea eesmärgid. Kui Sa sead endale võimatud eesmärgid, on läbikukkumine paratamatu. Raske on kaalu kaotada ennast pidevalt läbikukkununa tundes. Pole ime, kui sellisel juhul Sa pidevalt alla annad. Sea endale reaalsed kaalukaotuse eesmärgid. Soovitav  on seada endale kaugem eesmärk ning ka väiksemad lühemaajalised eesmärgid: kuu või nädala vaheeesmärgid. Sinu nädalaeesmärk võib olla kaotada 0.5 kg,  kuueesmärk  näiteks 2 kg. Sea eesmärgid, mille saavutamises oled kindel, mistõttu oled Sa alati edukas. Need võivad olla nii väikesed, kui tahad, peaasi, et need on saavutatavad.
  • Anna endale aega muutuda ja ära anna alla. Anna oma kehale aega muutustega kohaneda. Märkimisväärsete muutuste nägemiseni võib minna  kuid, seepärast ära kaota närvi, kui mõne nädala möödudes midagi otseselt näha pole. Kannatlikkus ja üks-päev-korraga-põhimõte aitavad Sul nautida teekonda muutusteni, selle asemel et keskenduda kramplikult lõplikule eesmärgile.
  • Ära karda ebaõnnestuda. Sa ei ole iga päev täiuslik. Kõigil on häid ja halbu päevi. Heal päeval sööd Sa ära oma puu- ja juurviljad, ütled „ei“ pitsale ning suudad treenida väsimusele vaatamata. Halbadel päevadel tõused Sa hilja, unustad koju oma lõunasöögi, lubad endale üleliigse torditüki sõbra sünnipäeval ning jätad vahele oma treeningu. Eksimine on inimlik. Ära anna alla tagasilöökidele vaatamata. Sa pole  sellepärast veel läbi kukkunud, et eksisid.  Sa oled lihtsalt inimene, kes annab endast parima, et teha õigeid otsuseid.

Jäta need näpunäited meelde ja Sa võid olla kindel, et  saavutad hea vormi ja jääd selliseks terveks  eluks.